MEKANİK TASARIM VE ANALİZ

MEKANİK TASARIM VE ANALİZ

Ordem Makina, müşterileri tarafından talep edilen makina- ekipmanların tasarımını ve tasarım doğrulama (simülasyon, analiz) çalışmalarını; teknik ve teknolojik altyapısı, donanımlı ve alanında yetkin mühendislik ekibi ile CAE (Bilgisayar Destekli Mühendislik) yöntemlerini etkin olarak kullanarak gerçekleştirmektedir.

ENDÜSTRİYEL VE MOBİL HİDROLİK SİSTEM TASARIMI

ENDÜSTRİYEL VE MOBİL HİDROLİK SİSTEM TASARIMI

Ordem Makina; endüstriyel ve mobil hidrolik sistem tasarımı ve projelendirilmesi konusunda ihtiyacınız olan mühendislik desteğini sağlayacak deneyimli mühendis kadrosuna sahiptir.  Gereksinimlerinize özel çözümlerimiz için bizimle temasa geçmenizi rica ederiz.

LAZER KESİM

LAZER KESİM

 Talep edilen proje doğrultusunda gerekli üretim planlaması ve yerleşim planları yapılarak; temin edilen hammaddeler, CNC lazer ve plazma tezgâhları vasıtası ile kesilerek ara ürünler elde edilir.

CNC ABKANT BÜKÜM

CNC ABKANT BÜKÜM

 Bükülerek şekillendirilmesi gereken ara ürünler ile ilgili üretim planlaması offline paket program ile yapılarak, 3D ortamda uygun alt ve üst kalıplar kullanılarak simüle edilmekte ve mevcut büküm tabloları sayesinde yüksek hassasiyette bükümler yapılabilmektedir. Büküm işlemleri, parkurumuzda bulunan 220 ton 4 eksen CNC Abkant Pres ile yapılmaktadır.

TALAŞLI İMALAT

TALAŞLI İMALAT

Projeniz doğrultusunda gereken Talaşlı İmalat uygulamaları (CNC Torna, Freze, Dik İşleme, Bohrwerk vb.) anlaşmalı olduğumuz dış tedarikçilerimizce gerçekleştirilmektedir.

KAYNAKLI İMALAT

KAYNAKLI İMALAT

Ordem Makina kaynaklı imalat kabiliyetleri dahilinde, çelik malzemeler için MIG/MAG ve TIG kaynak operasyonları nitelikli personeller ile gerçekleştirilmektedir. Kaynaklı imalat işlemleri ilgili standartlara uygun olarak ve müşteri taleplerine göre gerçekleştirmektedir.

BOYA VE YÜZEY KAPLAMA İŞLEMLERİ

BOYA VE YÜZEY KAPLAMA İŞLEMLERİ

Üretim organizasyonu kapsamında boya ve yüzey kaplama işlemlerini anlaşmalı olduğumuz dış tedarikçilerimizden destek alarak istendiği takdirde sertifikalı olarak gerçekleştirmekteyiz.

MONTAJ VE ALT SİSTEM ENTEGRASYONLARI

MONTAJ VE ALT SİSTEM ENTEGRASYONLARI

İlgili montaj ve entegrasyon işlemleri akabinde bağlantı elemanlarının uygun değerlere torklama işlemleri, tolerans ve boşluk kontrolleri, sızdırmazlık kontrolleri, ilk çalıştırma işlemleri, titreşim, gürültü ve ısınma kontrolleri vb. kontrol işlemleri yapılarak teslim edilmektedir.